• Joint Idea (map)
  • Joint İdea Arnavutköy Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY/BEŞİKTAŞ / İstanbul
  • Istanbul
  • Turkey

Her hafta yapacağımız salı buluşmalarında, kendimizle tekrar iletişime geçebilmek ve orada rahatlayabilmek için meditatif bir yolculuğa çıkacağız. Meditasyonun sadece sessiz bir şekilde saatlerce oturmaktan ibaret olmadığını eğlenerek, dans ederek hatta kahkahayla bile meditatif alana ulaşabileceğimizi deneyimleyeceğiz...

Bu 1,5 saatlik yolculuk içerisinde amacımız;
• Meditasyonun yarattığı dinginliği deneyimlemek,
• Zihni biraz sakinleştirmek,
• Kendimize kaliteli vakit ayırmak,
• Meditasyonun aslında ciddi ve sıkıcı bir şey olmadığını görmek,
• Aktif meditasyonların neşeli ve eğlenceli tarafını keşfetmek,
• Sıradan bir salı akşamının ve onu takip eden diğer günlerin kalitesini değiştirmek.

*Etkinlik boyunca kullanılacak tekniklerin ana hatları Osho meditasyonlarından oluşmaktadır.

Eylem Devi Çeliker Hakkında
Mimar Sinan Üniversitesi İstanbul Devlet Konservatuarı Bale bölümünü bitirdikden iki yıl sonra aktif dans hayatına ara vermiştir. 2000 yılından bu yana bedensel çalışmalarının yanısıra sprituel çalışmalar da hayatında önemli bir yer tutmaya başlamış ve yaşam biçimi haline gelmiştir. Bu süreç içerisinde Osho çalışmaları ile derinleşmeyi ve ilerlemeyi seçmiş ve Osho Meditasyonları ve Osho Meditatif Terapi çalışmaları eğitmeni olmuştur... 15 yılı aşkın süredir tüm dünyadan alanlarında uzman olan çeşitli hocalarla çalışmış ve halen de belli dönemlerde kendi hocalarının asistanlıklarını yapmaktadır.2014 Yılında Usui Reiki Master derecesi almıştır. 

“Breast Care for Woman” programının yaratıcısı, Medikal ve aynı zamanda Ayurveda Doktoru olan Hintli Dr. Sanjivani Taruna ile “Derin Doku Meme Masajı” (Ayurvedic Breast Massage Program) eğitimini tamamlamıştır. Medikal ve Koruyucu bir masaj tekniği olan bu programı bireysel seanslarının yanı sıra, zaman zaman düzenlediği “Kadın Çalışma Gruplarına” da entegre ederek, bu bilgileri tüm kadınlarla paylaşmaktan keyif almaktadır. Halen Türkiye de “Derin Doku Meme Masajı” konusunda seans veren tek terapisttir. Son olarak FSTU (Ayrılıktan Bir’liğe) Programını tamamlamış ve bu programı tamamlayan ilk 8 kişiden biri olarak FSTU pratisyen eğitmeni olmuştur. Yılın belli zamanları Türkiye ve dünyada deneyimlerini paylaşmak ve yeni tecrübeler edinmek için seyahat etmekte ve yaz aylarını Yunanistan’da ki meditasyon merkezinde geçirmektedir… Türkiye ve Yunanistan’da başta kadın çalımaları ve Osho terapileri olmak üzere çeşitli meditatif çalışma grupları düzenlemekte ve bireysel seanslar vermektedir. 

Güncel olarak yaptığı programlar; Tüm Osho Meditasyonları
♦ Osho Meditatif Terapileri   
* NoMind
* Born Again
* Reminding Your Self of the Forgotten Language of BodyMind
♦ Ayurvedic Breast Care Program (Design by Dr. Sanjivani Taruna)

Grup çalışmaları ve İnzivalar
♦ Ayurvedik Derin Doku Meme Masajı Bireysel Seans
♦ From Seperation to Unity / Ayrılık’tan Birliğe (Design by Kaifi Iraklis) Bireysel Seans ve grup çalışmaları
♦ Meditatif Kadın çalışmaları 
♦ Reiki inisiasyonları Grup ve Bireysel Seanslar (Reiki Mater seyiye olarak)

Biletler Biletix’te!