Mutlu olmanın insan hayatına sayısız katkısı olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlandı. Mutlu insanlar daha sağlıklı; hastalık ve yaşlanmaya karşı daha dirençli, daha sosyal, iş hayatlarında daha başarılı & üretken, daha yardımsever, minnettar ve maddi olarak daha iyi durumdalar. Mutluluk başarılı, üretken, sosyal ve sağlıklı olmak için bir ön koşul. Mutluluk Farkı Eğitimi ile bireylerin mutluluk konusunda bilinçlenmeleri, bilimsel olarak işe yararlığı kanıtlanmış pratikleri hayatlarına katmaları ve mutluluğun getirdiği avantajlardan faydalanmaları amaçlanır.

Eğitim bilimsel mutluluk teorisi ve pratiklerinin yanı sıra, koçluk çalışmaları, meditasyon & mindfulness & farkındalık çalışmaları, oyunlar ve deneyim çalışmaları içerir. 4-5 Saatlik 4 modülden oluşur.

Modül I: Pozitifliği Önceliklendirme - Olumlu Duygu Yaratımı

Süre: 4 saat

Pozitifliği Önceliklendirme; anlam (hayat amacı), iyimserlik (düşünme biçimi), beceri (ustalık), elastikiyet (değişime ayak uydurma), öz-kabul, olumlu ilişkiler ve fiziksel sağlık gibi kişisel kaynaklarında gelişme yaratır.* 
 


Temel Konular: 
Hedonik & Eudaimonic Mutluluk
Hedonik Döngü Farkındalığı
Para & Mutluluk İlişkisi
Bilimsel Mutluluk Tanımları
Duygu Farkındalığı (Olumlu & Olumsuz Duygular)
Olumluluk Oranı (Positivity Ratio) 
Olumsuz Duygularla Başa Çıkma Yöntemleri
Olumlu Duygu Yaratımı Yöntemleri
Kişiye Özel Pozitifliği Önceliklendirme Programı
Kişiye Özel Olumlu Duygu Portfolyosu

* Barbara Fredrickson’ın American Psychologist dergisinde çıkan ve bilimsel araştırmaların sonuçlarına dayanan yazısına göre pozitifliği önceliklendirmenin insan hayatına yaptığı katkılar. (Fredrickson et al., 2008; Kok et al., 2013) 

H.U.B. Coaching & Consulting
H.U.B. (Happy United Beings) Coaching & Consulting, birliğin farkında olan, potansiyelini gerçekleştirmek için çabadan kaçınmayan, mutluluğun gerçek anlamını bilen ve tüm bunların getirilerinden faydalananların yaşadığı bir dünyaya katkıda bulunma amacı ile kurulmuştur.

“Bir”lik ve “Mutluluk” kavramlarının yalnızca bir arada olduklarında açığa çıkabilecekleri bilinci temelinde; birey ve kurumların potansiyellerine ulaşmaları için gerekli araçları, koçluk, danışmanlık ve eğitimler aracılığıyla sunmaktadır.