• Joint Idea (map)
  • pin Joint İdea Arnavutköy Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY/BEŞİKTAŞ / İstanbul
  • İstanbul
  • Turkey

Aromatik bitki özleri, şifalı sular ve değerli mineraller kullanarak, evde kendi doğal bakım ürünlerinizi hazırlamanın basit formülleri.

Aromatik yağlar, bitki özleri, şifalı sular ve değerli mineraller kullanılarak, etkili doğal kişisel bakım ürünleri hazırlamak aslında çok kolay. 1,5 saat sürecek bu atölyede hem nadir ve narin bir takım kozmetik çiçeklerini tanıyacak, hem de bu çiçeklerin hidrolat, uçucu yağ ve tohumlarından doğal kozmetik yapımında nasıl faydalanıldığını öğreneceksiniz. Değerli bir krem veya merhem tarifinin de uygulamalı olarak anlatılacağı atölye sonunda evde kolayca uygulayabileceğiniz çeşitli doğal kozmetik formüllerine sahip olacaksınız. 


Etkinlik mekanı: Arnavutköy Joint Idea
Etkinlik tarihi ve saati: 24 Nisan Çarşamba 2019 / 10.30 – 12.00

Biletler Biletix’te!

Rana Babaç Çelebi Hakkında 

Aromaterapist, Laborant & Veteriner Tekniker Rana Babaç Çelebi (MSc), 1984 yılında İstanbul'da doğmuş Amerikan Robert Kolej'i bitirdikten sonra lisans eğitimini Sabancı Üniversitesi ve Amsterdam Vrije Universiteit'ta çift anadal yaparak tamamlamış, Kraliyet bursu ile gittiği İsveç'te Master of Science derecesi almıştır. 

1999'dan beri Asos Tavaklı İskelesi'nde bulunan tıbbi ve aromatik bitkiler bahçesinde yetiştirdiği çeşitli tıbbi ve aromatik bitkilerden maserat ve hidrolatlar üreten Rana, son dört senedir Medipol Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayten Altıntaş ile birlikte gittiği Isparta'da, geleneksel usulde gül suyu üretimi öğrenmekte ve yapmaktadır. 

2017 senesinde Türkiye'nin ilk online tıbbi ve aromatik bitkiler kütüphanesi CerciYusuf.org'u kuran Rana, aynı zamanda 2018 itibariyle eşiyle birlikte Kaz Dağları’nda bulunan 140 dekar arazilerinde endüstriyel ölçekte tıbbi ve aromatik bitkiler üretimine başlamıştır. Aromaterapi Derneği, NAHA, Robert Kolej Mezunlar Derneği, WWF ve Buğday Derneği üyesi olan Rana, mümkün olduğu kadar at binmeyi ve egzotik ülkelerde doğa/macera seyahatlerine çıkmayı sever.