Bilincin Kökten Uyanışı, 7 Nisan'da Joint İdea Arnavutköy'de!

Kökler, yaşamın temelini temsil ediyor. Bilinç ise tüm yaşamın özünde ki hayatiyettir.

Bilinçli insan kendisini, çevresini ve genel olarak hayatı uyanık bir halde, gözlemleyerek algılayan, tanıyan, kavrayan ve farkında olandır.

Diğer bir ifade ile bilinç, yargısız olan koşulsuz saf dikkattir. “Zihin” ve “Bilinç” ise birbirinden farklı iki şeydir. Zihin, yalnızca maddesel düzeyde ve ikilik boyutunda işlev görmektedir. Tüm ayrımcılık, yargı ve stres buradan doğmaktadır. Kökler ile bilinçli temas kurulmadığında yaşam yalnızca zihinsel bir boyutta yaşanıyor. Bu da eksiklik ve bölünme hissini doğurur.

Dengelenmek için bilinç düzeyine yükselmek gerekiyor. Bilinç Yaşam’ın özünü temsil ettiğinden dolayı kök özelliğine sahiptir. 
Bu çalışmada Kökleri belki de daha önce deneyimlemediğiniz bir boyutta, hem fiziksel hem “enerjetik” yönüyle, teorik bilgi ve pratik uygulamalar halinde deneyimleyebileceksiniz. 

Köklerin canlılığı manevi kalbimiz olan Yüreğin uyanmasına da vesile oluyor. “Yürek” güçlü kökler ile ifade bularak özgürleşiyor. 

Kökler fiziksel boyutta, bedeni, toprağı, Ataları, dünyayı, maddeyi ve onlarla olan ilişkimizi ifade ediyor. Ve bilincin kökten uyanışı ile içsel Ateş harlanıyor. Bu ateş yenilen gıda, edinilen tüm deneyim ve bilgilerin dönüşebilmesi için gereklidir.  
Sizi zihninizden ayrışarak köklenmeye ve Bilinç düzeyinde uyanmaya davet ediyorum. Gelin, kökleriniz arınsın, bilinciniz genişlesin, yeniye alan açılsın, denge, idrak ve yaratıcılığınız artsın.

Biletler Biletix'te!

Özlem Özülker Kimdir?
~Diplomat ve aynı zamanda Tasavvuf kökenli bir ailenin çocuğu olarak Etyopya'da dünyaya geldim.
~6 kıtada yaşadım ve 4 dil öğrendim.
~Manevi yolculuğum, Sufi olan büyükbabamın eğitimi ve el vermesi ile başladı.
~Beden ve zihin bilincim ise, Hint geleneğinin Bütünlük yolu ve Yaşam bilgisi olan Yoga ve Ayurveda ile derinleşti.
~Bu esnada bireysel çalışmalarım ağırlık kazanmaya başladığından iç organlar, fizyolojik sistemler, enerji kanalları ve hizalanma hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için Refleksoloji, Kranio Sakral ve Marma Nokta tedavi yöntemleri üzerine eğitim aldım.
~Sonra Güney Amerika yerlileri, Inka Şamanları, orta Asya Şamanları ve Aztek medeniyetinin ateş şifacıları ile beraber yaşamak doğa ile ilişkimi başka bir boyuta taşıdı. 
~Dişiliğim ve rahmim ile de bu dönem gerçek anlamda tanıştım ve bütünleştim.
~Avustralya yerlileri olan Aborijinlerin arasında ise, yeniden doğuşumu yaşadım.
~Ve şimdi köklerimin olduğu merkeze, Türkiye'ye geri dönerek, bugüne kadar edindiğim bilgi ve tecrübemi paylaşmaktayım.