• Joint Idea Kanyon (map)
  • Levent
  • Istanbul

Kendim gibi olamıyorum dediğiniz oldu mu hiç? Tek başınızayken, ailenizle, arkadaşlarınızla, iş yerinde; bulunduğunuz farklı ortamlarda farklı davrandığınız olur mu? Çevrenizdeki insanlardan sık sık "aa senin bu yönünü hiç bilmiyordum" diye duyar mısınız? Toplumsal kurallar ya da "eller ne der" diye kendinizi kısıtladığınız, vermek istediğiniz tepkileri veremediğiniz çok olur mu? 

Farklı ortamlarda farklı sosyal kişiliklere bürünebiliyoruz bazen. İşte kaplan, evde huysuz kedi, arkadaşlarımızla komedyen olabiliyoruz misal. İyi de hangisi biziz? Aradaki bu fark niye? Toplumsal kurallar ve yeri geldiğinde de çıkarlarımız için farklı ortamlarda farklı davranabiliyoruz. Yapmacık ve çıkar ilişkilerinin baskın olduğu günümüz dünyasında doğallığa çok hasretiz. O zaman gelin sizle çocukça sorular soralım: kendin gibi olmak ne demek, niye bu kadar çok kimliğimiz var, niye kendimiz olamıyoruz, bunu nasıl kırabiliriz, nasıl her ortamda daha doğal ve kendimiz olabiliriz bunları konuşalım. 

Mevzuyu beyin bilimleri, psikoloji, iletişim, ego ve toplumsal hayat açısından değerlendirip biraz daha aydınlığa kavuşturalım. Kavuşturalım ki, tam olarak ne olduğunu bilirsek daha fazla kendimiz olabiliriz.


Aydan Bahadır kimdir?

İnsan psikolojisi ve davranışı üzerine 2005 yılından bu yana araştırmalar yapan bir kişisel gelişim uzmanı ve yaşam koçudur. Psikoloji, beyin bilimleri, neuro-linguistic programlama, evrimsel psikoloji, hipnoterapi, yaşam koçluğu da dahil olmak üzere bir çok değişik alanda yurt dışı ve yurt içinde eğitim, seminer ve sertifika programlarına katılmıştır. Kendisi daha önce Avrupa Parlamentosunda politika uzmanı olarak çalışmış olup, 2016 yılından bu yana duygusal zeka ve stres yönetimi başta olmak üzere Avrupa Birliği kurumlarında ve yurtdışında özel şirketlere ve gruplara duygusal zeka, stres yönetimi, beynimiz verimli kullanma, çatışma yönetimi, şiddetsiz iletişim, takım kurma ve benzeri konularda eğitimler vermektedir.

'Aydan Bahadır ile İyi Olalım Da, Kendin Olmak Tam Olarak Ne Demek?' 16 Aralık 2018, Pazar günü 14.30'da Joint Idea Kanyon'da. Avrupa Birliği ve de Parlamentosu'yla da iş birliği içindeki gelişim uzmanının ücretsiz etkinliğine katılım için kayıt olmanız yeterli. Kaydınızı Eventbrite'tan şu an gerçekleştirebilirsiniz: https://bit.ly/2DzG0Qo