• Arnavutköy Joint Idea (map)
  • 3 Takkeci Sokak
  • İstanbul, 34345
  • Turkey

"Daha önceden hiç görmediğimiz bir kişiyle karanlıkta tanışmak, ona sorular sormak, o kişiye güvenmeye çalışmak nasıl olurdu?
İnsanlar etrafını anlamlandırmak için beyinlerinin yüzde %50 sini aktif olarak çalıştıran görsel bilgiyi kullanır. Ayrıca gün içinde dışarıdan aldığımız bilginin %90’ı görseldir.

Peki bu görsel bilgiye ne kadar güvenebiliriz? 

Hayatlarımızın büyük bir bölümünü bilinmeyeni arayarak geçiririz ve karanlık aslında en büyük bilinmeyendir. Bilinmeyenin içine yapılan her yolculuk ise yolumuzu biraz daha aydınlatacaktır.

Algılarımızın sınırlarını zorlayan, içsel bir deneyim yaşayacağımız bu etkinlikte, katılımcılarla beraber interaktif bir yolculuğa çıkacağız."

*Max katılımcı sayısı 12 kişidir.

Ediz Anavi Kimdir? 
Üniversite eğitimini Endüstri Mühendisliği üzerine yapan ve 3 sene boyunca reklam sektöründe çalışan Ediz Anavi, küçüklüğünden beri ilgi duyduğu psikoloji üzerine bir şeyler yapmak istediğini fark ettiği sırada bir Amerika yolculuğu gerçekleştirir. İnsan psikolojisi üzerine katıldığı workshop ve sertifika programları kendisini bu alanda bir şeyler yapmaya itmiş ve kurucusu olduğu Yer İstanbul’da Karanlıkla Tanışma etkinliğine başlamıştır. Bu güne kadar yaklaşık 200 kişinin deneyimlediği ‘Karanlıkla Tanışma’ etkinliğini, farklı mekanlarda deneyimletmeye devam etmektedir.