Dünyada kadınların kutsal kitabı haline gelen Kurtlarla Koşan Kadınlar’ın yazarı Estes’i kendisi ile sayısız kez çalışmış olan Esra Sert’ten dinleyeceğiz. Estes’in inzivalarına katılıp, yaptırdığı çok sayıda pratiği birebir deneyimleyen Esra Sert, birçok kadının ruhsal annesi olarak gördüğü Clarisa Pinkola Estes’in verdiği son eğitime katıldıktan hemen sonra, tüm deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

Birçok kadının ruhsal annesi olarak gördüğü Clarisa Pinkola Estes’I birebir tanıma fırsatına erişen Esra Sert’ten Estes’in hayatını ve kişiliğini dinleyeceğimiz bu öğretici, dönüştürücü ve keyifli sohbette buluşalım. 

Esra Sert Kimdir? 

“Sinir sistemi üzerine üç senelik bir eğitim olan Organic Intelligence eğitimi yaşamımı kökünden etkiledi. Mindfulness, sinir sistemi regülasyonu ve esnek dayanıklılık alanlarında gruplarla ve bireylerle çalışıyorum. Travma entegrasyonu ve yaratıcılık konularında Kurtlarla Koşan Kadınlar Kitabı’nın yazarı Clarisa Pinkola Estes’in kendisi ile yaptığım çalışmalar ışığında gruplara kolaylaştırcı rolüyle destek veriyorum.

İstanbul Üniversitesi’nde Gazetecilik okudum ve Londra Üniversitesi ‘nde İngiliz Devleti’nin Chevening Bursu ile antropoloji masterı (MA) yaptım. On altı yıllık televizyon haberciliği kariyerimin büyük bir kımını NTV’de geçirdim.

Yirmi iki yıldır yoga ve meditasyon yapıyorum. Yoga ve meditasyon hocalığına eğitmen eğitimi vererek devam ediyorum.”