• Joint Idea (map)
  • Joint Idea Kanyon Büyükdere Caddesi, No: 185, Levent Kanyon AVM, Teras Katı ŞİŞLİ / İstanbul
  • İstanbul
  • Turkey

İlk modül olan “MUTLULUK” atölyesinde 21. yüzyılda “dayatılan” mutluluğun neden mutlu etmediği, mutluluk kavramının felsefik temelleri ve bilimsel mutluluk pratiği incelenir. Mutluluğun ne olduğuyla ilgili temel bir farkındalık kazanma amaçlanır. Katılımcılar mutluluk kavramına dair farkındalık kazanır ve hayatta nelerin mutluluk getirdiğiyle ilgili temel bilgiye sahip olurlar. 

Temel Konular:

Mutluluk Nedir?

Mutluluğun Temelleri (Hedonik & Eudaimonic Mutluluk) 

Mutluluk mu? Haz Bağımlığı mı?

Para & Mutluluk İlişkisi (Para mutlu eder mi?)

Bilimsel Mutluluk Nedir?

WellBeing için Gerekli Mutluluk Pratikleri

İrem Ülgü Orhan Hakkında

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirip kurumsal hayata başlayan İrem, eğitim süresi boyunca psikoloji, din, sosyoloji ve felsefe gibi insana dair olan öğretileri ilgi çekici buldu. Ömür boyu mahkum olacağının söylendiği bir hastalık teşhisi, asi ve farklı düşünme yapısını ortaya çıkarmasına sebep oldu. İnsanın kendi hayatına ve çevresine etki etme gücünü, hastalık ve sağlık gibi kavramların düşünme biçimlerimizle ne kadar paralel ilerlediğini ilk elden deneyimledi. Bu deneyimlerini başkalarıyla paylaşmak için Profesyonel Koçluk, Mutluluk Bilimi, Pozitif Psikoloji, Öğrenme Davranışı, Inka Şamanik Şifa öğretisi gibi konularda çeşitli eğitimler aldı.  

Kurumsal hayatı bırakıp kendi işini yapmaya karar veren İrem, kişi ve kurumlardan başlayarak, uzun vadede kültürel olarak; Mutluluk kavramının mevcut sistemce dayatılan, mutlu etmeyen biçiminini geride bırakma ve gerçek mutluluk bilincini bilime dayalı verilerle yayma misyonuyla 2014 yılından beri danışmanlık ve atölye hizmetleri veriyor. Toplumsal bilinçlenmenin yalnızca bireysel bilinçlenme aracılığı ile olabileceğine inanıyor. Kendi özünü hatırlayan, potansiyelini gerçekleştiren her bireyin çevresini aydınlatacağını ve toplumu bir adım ileri götüreceğini düşünüyor.

HEMEN SATIN AL! 👇