• Joint Idea (map)
  • Joint İdea Arnavutköy Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY/BEŞİKTAŞ / İstanbul
  • Istanbul
  • Turkey

Hangimiz yeme bozukluklarıyla mücadele ediyoruz? Ya da ettik? Anoreksiya, bulimia ya da tıka basa yeme bozukluğu haydi işin uç noktaları diyelim... Kilo sorunları, gece gündüz kalori düşünmek, sürekli kilo vermeye çalışmak, yemekle ve bedenimizle bir itiş kakış, bir cebelleşme... Bunlar da yeme bozukluğu değil mi?

Uzun yıllar bu savaşı tek başımıza verdik. Ve belki halâ tek başımıza bu mücadeleyi vermekteyiz. Ama artık konuşmaya başlamalıyız. Çünkü yalnız değiliz. Hiç yalnız değiliz hem de... Doğan Novus tarafından yayınlanan Zehirli Masallar adlı kitabımda bulimia ve anoreksiya ile mücadelemi ve iyileşme yolculuğumu yazdım. Sizden de gelen talep üzerine sadece yeme bozukluklarını konuşacağımız bir sohbet düzenliyoruz.

Artık saklanma ve tek başımıza acı çekme değil, konuşma, paylaşma ve iyileşme zamanı!

Arzu Özev Hakkında

Arzu, Saint Joseph Lisesi'ni bitirdikten sonra University of Massachusetts, Amherst'te psikoloji okuduğu yıllarda Sudarshan Kriya nefes tekniği ve yoga öğretisiyle tanıştı. Daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam kapısını açan, dünya çapında 150 ülkede yaygın bu nefes tekniğinin ve kadim yoga bilgisinin deneyimi ve etkisiyle Hindistan başta olmak üzere, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Almanya'da öz bilgisi, kişisel gelişim ve yoga konusunda eğitimler aldı. 2008-2015 yılları arasında Uluslararası Art of Living - Yaşama Sanatı Vakfı'nın Türkiye temsilciliğini yaptı. Kaliforniya’da "International NLP Master Practitioner" ve Massachusetts Kushi Enstitüsü'nde "Makrobiyotik Şeflik”
eğitimini aldı.

Arzu, hayat konusunda kendisi için bulduğu kadim bilgilere dayalı çözüm yollarını paylaşmayı ve bu formüller ışığında herkesi zihnen bedenen ve ruhen beslemeyi son on dört senedir yaşam felsefesi haline getirdi. O zamandan beri de bu yönde yoga, nefes ve meditasyon eğitimleri veriyor, yaşam koçluğu yapıyor ve bitki bazlı leziz, rengarenk ve sağlıklı tariflerle dolu ‘Mutlu Mutfak’ atölyeleri düzenlemeye devam ediyor. Kendi dönüşüm hikayesini kaleme aldığı ‘Zehirli Masallar’ adlı kitabı Doğan Kitap Novus tarafından yayınlandı.

HEMEN SATIN AL! 👇