• Joint Idea (map)
  • Joint Idea Kanyon Büyükdere Caddesi, No: 185, Levent Kanyon AVM, Teras Katı ŞİŞLİ / İstanbul
  • İstanbul
  • Turkey

"Teknoloji hayatlarımızın ayrılmaz bir parçası haline gelirken, sevdiklerimizle olan ilişkilerimizi nasıl etkiliyor? En uzak mesafeleri yakın hale getiren teknoloji, en yakınımızdakilerle aramıza mesafe mi koyuyor? 

Ellerimizin arasındaki küçük ekranlara bakarken, hayatı kaçırmaya başladığımız yeni bir dünyada yaşıyoruz, ekranlara bakarken zamanın nasıl geçtiğini anlamayıp, bizim için önemli olanı ihmal edebiliyoruz. 

Diğer yandan etrafımızdaki çok sayıda uyaranın etkisine maruz kalırken, işte, okulda, evde en önemli kaynağımız olan odağımızı çok çabuk kaybederek, dikkatimizi yitiriyoruz. Aynı anda pek çok işi yapmaya çalışırken, daha fazla hata yapar hale gelip, günün sonunda kendimizi daha yorgun hissediyoruz. 

‘An’da yaşadığımız deneyimle gerçekten mevcut olabilmek, yani mindful olabilmek günlük hayatlarımızdaki bu sıkıntıları çözmek konusunda bize nasıl destek olabilir, gün içerisinde uygulayabileceğimiz küçük mindfulness uygulamalarıyla teknoloji ile aramızdaki ilişkiyi nasıl daha dengeli hale getirebiliriz, tüm bunları bu workshopta bulabilirsiniz. 

Burcu Yapar Hakkında

İstanbul doğumlu Burcu Yapar Üç , Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Finans bölümü mezunudur. Üniversite yıllarında dünyanın en büyük öğrenci organizasyonu AIESEC’te ulusal ve uluslararası pek çok rolde yer almıştır. University of Antwerp MBA programından Onur derecesi ile mezun olmuştur. Bankacılık sektöründe global bankalarda, Finansal Kurumlar alanında çalışmıştır.

Kurumsal hayattan aldığı tecrübeler, ve kişisel pratiği ve hayat tarzı olan Mindfulness’ın Türkiye’de kurumsal kültürün bir parçası olması vizyonu, ve dijitalleşen dünyada gerçek insan temasının en önemli ihtiyaç olması sebebiyle 2017 yılında Mindful Mind danışmanlık şirketini kurmuştur.Steve Hoskinson tarafından geliştirilen Organic Intelligence ekolünden gelmektedir, Human Empowerement and Resiliency Training öğrencisidir. Bilimsel temelini 3 yıl süren bu eğitimden almaktadır, sinir bilimleri ve kompleks sistemler üzerine çalışmaktadır. David Cornwell’in kurucusu olduğu Breathing Mind ekolünde zen geleneğine yakın Mindfulness çalışmaktadır.

Mindful Mind: 

2017 yılında kurulan Mindful Mind Türkiye’nin Mindfulness temelli Kurumsal Dönüşüm Programları sunan ilk danışmanlık şirketidir.  Dijital dönüşüm çağında, en temel değerin insan olduğuna inanıyoruz. İnsanı kurum kültürünün merkezine konumlandıran, liderlik anlayışında beşeri değerleri ön plana çıkaran kurumlara özel dizayn ettiğimiz Mindfulness temelli programlar ile kişilerin potansiyellerinin farkına vararak var olan en iyi versiyonlarını ortaya koymalarını destekliyoruz."

Biletler Biletix’te!