• Joint Idea (map)
  • pin Joint Idea Kanyon Büyükdere Caddesi, No: 185, Levent Kanyon AVM, Teras Katı ŞİŞLİ / İstanbul
  • İstanbul
  • Turkey

Dr. Hakkı Kumuşoğlu ile Sağlık İçin Farkındalık Sohbetleri

“Kişiye Özel Tıp” terimi modern tıbbın tüm bilim dalları ile tamamlayıcı tıp alanlarının, bütünsel yaklaşımla bireylere sunduğu ve teknolojik ilerlemeye paralel olarak farklılık ve gelişim göstermekte olan dinamik bir metodolojiyi tarif etmektedir.

Ortak yaklaşım kişiler arasındaki farklılığın temel nedeni olan genlerin tüm yaşam döngüsünde oynadığı rolle ilişkilidir. Yol haritası ise öncelikle genetik mirasın bilinmesi, sonrasında da, bireysel genetik farklılıklara göre kişisel özelliklerin, duyarlılıkların ve hastalık risklerinin saptanması; yaşam biçimi ve alışkanlıkların bu özelliklere göre yeniden tasarımı ile gerektiğinde sık tıbbi kontrol ve erken müdahale şeklindedir.

Bu etkinlikte genetik miras ve güncel metabolik durumun bireysel önceliklere göre nasıl belirlenmesi gerektiği ele alınacaktır.

Dr. Hakkı Kumuşoğlu Hakkında

Dr. Hakkı Kumuşoğlu, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. 2011 yılında “World Society of Anti-Aging Medicine” organizasyonunun diploma programını tamamlayarak “Anti-Aging Tıbbı” board sertifikasını almasının ardından, infertilite ve kanserlerde moleküler tanı teknolojileri alanında ürün geliştirmeye yönelik olan çalışmalarını, sonraki dönemde Kişiye Özel Tıp ile Oksidatif Stres ve yaşlanmayla ilgili hastalıkların tanısına yönelik yöntemler geliştirmeye ve bunun klinik uygulamalarına yoğunlaştırmıştır. Halen, kurucusu olduğu GENITARA bünyesinde “Kişiye Özel Sağlıklı Yaşam Tasarımı” ve “Metabolic-Balance - kişiye özel beslenme” programlarını uygulamakta, Liv Hospital–Ulus, Stop-Aging kliniğinde de yarı zamanlı olarak aynı hizmetleri sunmaktadır.

Biletler Biletix’te!