• Joint Idea (map)
  • Joint İdea Arnavutköy Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY/BEŞİKTAŞ / İstanbul
  • İstanbul
  • Turkey

Lise cağındaki çocuğunuzun eğitimine ve geleceğine yatırım yaparken onlara nasıl rehberlik yapacağınız ile ilgili kafanız karışıyor mu?

Günümüz gençlerinin iş hayatlarında birkaç meslek değiştireceklerini bilmek ve bu mesleklerin pek çoğunun, çocuğunuz üniversite okurken var olmayacağını duymak, sizde kaygı mı uyandırıyor? Bu kaygı, bugünün iş dünyasındaki bilinmezlik arttıkça, daha da tetikleniyor mu? 

Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi gerekir. Bu sayede bolca belirsizliğin olduğu bir dünyada, içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir.

Bugün maalesef okullar gibi ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılığının kaynağı olan "özgün değerlerini” tahrip ediyor. Ebeveynlik bir önceki nesilden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor. 
Çağımızdaki hızlı değişimlere ve "kendini var eden geleceğe” genç çocuğunu hazırlamak ve ayak uydurmak isteyen ebeveynler için tasarlanmış bu 4 oturumluk çalıştay programı; ebeveynleri, genç çocuklarına nasıl rehberlik edebilecekleri konusunda kendilerini geliştirecekleri bir içsel yolculuğa çağırıyor.

"Sanat Terapisi", "Core Energetics/Beden Psikoterapisi" ve "Gestalt Terapisi" yöntemleri kullanılarak tasarlanmış 1,5 saatlik deneyimsel bir atölye ile *Genç Çocuğunuzu Kendini Var Eden Geleceğe Hazırlayın* programını keşfedebileceğiniz başlangıç oturumunda, kendi kariyerimizin tohumlarının atıldığı genç yaşlarınıza ve hayatınızın diğer dönüşüm noktalarına bir yolculuk yapacağız. 
İçimizdeki genç insan ile temas kurarak, bugüne uzanan hayat yolculuğunda ona nelerin rehber olduğunu beraber araştıracağız. Ve sonraki 4 oturumluk Vivi Soryano ile Genç Çocuğunuzu Kendini Var Eden Geleceğe Hazırlayın çalıştayında her oturumda işlenecek konulara birlikte göz atacağız. Bu sayede karşılıklı diyaloglarla çalıştayın sizin ve çocuğunuzun hayatına neler katabileceğini birebir değerlendirebileceksiniz. 

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için Vivi Soryano’nun yazdığı blog yazısına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

Genç Çocuğunuzu Kendini Var Eden Geleceğe Hazırlayın

NOT: Bu etkinlik “Vivi Soryano ile Genç Çocuğunuzu Kendisini Var Eden Geleceğe Hazırlayın” başlıklı 4 oturumluk çalıştayının başlangıç oturumudur.*

NOT: Etkinlik katılımcıları “Vivi Soryano ile Genç Çocuğunuzu Kendisini Var Eden Geleceğe Hazırlayın” çalıştayına %10 indirimle katılma hakkına sahip olacaklardır.*

Vivi Soryano Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Lesley Üniversitesinde Psikoloji Master’ı yaptı. Kariyerine Core Energetics, Gestalt Terapi, Sanat Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Grup Terapisi ve Koçluğu eğitimleri ile devam etti.

İş hayatına, bir büyük beden markası olan Foli’nin girişimcisi olarak başlayıp daha sonra kariyer koçluğu yaparak devam etti. Bugüne kadar 5000’in üzerinde danışanının içsel motivasyonlarını harekete geçirmeye yardımcı oldu. Kendine ait olan kariyer danışmanlığı metodolojisini teknoloji ile birleştirerek insparkus.com’u kurdu.

Soryano, iki sene önce geliştirdiği "Cultivating Presence" sistematiği ile gerçekleştirdiği bireysel ve grup seanslarında; bireyin özgün doğasında var olan kaynakları harekete geçirmeye, kısıtlayıcı savunma mekanizmalarının ve davranış paternlerinin çözümlenmesine, yaşam enerjisinin ve stres toleransının (resilience) artmasına destek olmaktadır.