günlük iksiriniz

Toplantılarınız güncel problemlerinizden çok daha ötesine cevap vermeli.

Kendinizle, işinizle ve ekibinizle olan iletişiminize ışık tutmalı, bağlantınızı derinleştirmeli.

Love Mafia Hacks toplantılarınızda yepyeni bir bakış açısı getirmek üzere, yaratıcılığın ortaya çıkacağı küçük bir "es" vermek üzere Love Mafia üyeleri tarafından sizler için sevgiyle tasarlanmıştır. 


mailing_love mafia hacks_header.jpg

Korku ve belirsizlikle başa çıkabilmenin yolu SEVGİ'den geçmektedir.

Bu topluluğun bünyesinde bulunan kolektif yetenek ve bilgelik, Joint Idea'nin  'Life Works Labs' eğitim programlarında hayat bulmaktadır. İş yaşamımızda ve hayatımızda potansiyelimize ulaşmamızı engelleyen köklü kalıpların, sınırların ve disiplinlerin ötesine geçme çabalarının arkasındaki itici güçtür.

Life Works Labs kapsamında, unuttuğumuz nefesimizi ustaca kontrol etmeyi öğrenmekten, blockchain ve yapay zekanın olanaklarını kavramaya kadar bedeninize, ruhunuza ve zihninize hitap eden, size özel düzenlenmiş programlar ile kişisel ve kurumsal yolculuğunuzda sizi geliştirecek olanaklar sunmaktayız.

Bu topluluğun yetenek ve uzmanlık yelpazesini, sezgilerimizi geliştiren ve bilinçli olarak algıladığımız hayatımızın boyutlarını genişleten öğrenim modülleri olarak sunuyoruz.

Love Mafia dünya çapında, pozitif değişimin gücüne inanan ve değişime kendi araçları, mesajları, eğitimleri ile fayda sağlamayı hedefleyen topluluğumuzdur. 
Her bir Love Mafia üyemiz kendini artan farkındalık ve farkındalığın davranışa dönüşmesi ile tanımlar. Kelimelerindeki mesajın kendi hayatlarında var olmasını önceliklendirir.


lila1.jpg

MINDFULNESS

LILA DUYGU ÖĞÜT

Leela Danışmanlık’ın kurucusu, Oneness Meditation'ın Türkiye eğitmeni Lila Duygu Öğüt Mindfullness eğitiminde zihin-bilinç çalışma şekline, gerçek akıl ve bilinçte olma ilişkisine, bilinçli farkındalığın nasıl oluştuğuna değindikten sonra kısa bir mindfulness meditasyonu ile çalışmasını sonlandırmaktadır.

Mindfullness'a adım atmak için sadece nefes alan, kalbi atan bir kişi olmanız yeterlidir!

Geleceğin insan teknolojisine hoş geldiniz!


patrick 1.jpg

LEAN STARTUP +

BUSINESS CANVAS

PATRICK BOSTEELS (ENG)

Starting a new business or launching a new product/ service can be done by trial and error or you can use a simple method to increase the success rate. Failure can come at a high price, so this introduction to Lean Startup and Business Canvas can help you to increase that success factor. Instructed by the co-founder of Stage-Co, passionate creator and serial entrepreneur, Patrick Bosteels, this training consists of an introduction to the method and a workshop on Business Canvas in order to put in practice what the theory says. Bring your business ideas and your good mood with you!


yeliz1.jpg

POWERTALK

WORKSHOPS

YELİZ RÜZGAR

Holistik Yaşam Uzmanı, Enerji Terapisti, Sedona Üniversitesinde bu alanda doktora çalışmalarına devam eden, PowerCoaching’in kurucusu Yeliz Rüzgar ile gerçekleştirebileceğiniz çalışmalarınız;
• Ekip Dayanışması – İş yerinde farklılığın teşviki
• Duygusal Zeka – Kalpten ve Mindful performs segileme
• İkigai – Yaşamda ve iş yaşamında amaç, mutluluk ve başarı
• Team Bonding – Encouraging Diversity in the Workplace
• Emotional Intelligence – Perform Heart and Mind-fully
• Bringing companies "Core Values to Life"'dır.


pravin.jpg

HEALTH & REFLEXOLOGY

Reflexologist PRAVIN

If you are looking for to-the-point and practical information about how body and food works in a body, a session with Indian reflexologist Pravin is all you need!

He will deliver a quick know how about how reflexology works and how everyone can use it get rid of small problems, aches and pains in our body.


aylin.jpg

ETKIN POTANSIYEL

AYLIN ALGUN

Potansiyel, çoğu zaman üzerinde konuştuğumuz ancak sınırlı şekilde kavrayabildiğimiz, hayatımızın önemli başlıklarından bir tanesi.

Heal Your Life® Türkiye Lideri, Aylin Algun ile bir buçuk saatlik sürecek bu seans ile hayatımızın farklı alanlarına bölebileceğimiz potansiyelimizi keşfedeceğiz. Özellikle de potansiyelimiz ve ortaya koyduğumuz performans arasındaki dengeyi bozan önemli etkenler üzerine değineceğiz.


metin1.jpg

YÜREKLI DIYALOGLAR

METİN REYNA

Türkiye’nin ilk resmi arabulucularından Metin Reyna ile Yürekli Diyaloglar çalışması kendimizle ve diğer bireylerle kurduğumuz iletişim ve diyaloglarımızda, kullandığımız (durum – düşünce – duygu – davranış) dili bir sistem olarak alarak bu yapının tümüne odaklı, derin bir fark edebilme, anlayış, kavrayış ve eyleme geçmeye hazırlık çalışması ve sohbetleridir.

Sohbetlerin temelini; birbirimizi ötekileştirmeden, yargılayıp suçlamadan ve ‘kim haklı!’ derdine düşmeden, özümüzde var olan şefkati hatırlamak ve işbirliği için bağ kurabilmektir.


kubilay1.jpg

MACERACI BEYIN

KUBİLAY TUNÇER

Merlin Ödüllü sihirbaz ve algı psikolojisi uzmanı Kubilay Tunçer, sihir oyunlarıyla renklendirdiği bu interaktif etkinlikte sizleri beynin olağanüstü yönlerini keşfe çağırıyor.

Algılarımızın nasıl yönlendirildiğini, bilişsel yetilerimizin nasıl geliştirilebileceği ve toplam farkındalık becerilerinin keyifli bir maceraya nasıl evrilebileceğini deneyimletmektedir.

Hayata bir sihirbazın bakış açısından, algıların ötesinde bir pence açın!


cagri1.jpg

BEDEN ÜZERINDEN

SES FARKINDALIĞI

ÇAĞRI HÜN

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera/Şan Bölümü Yüksek lisans bölümü mezunu olan Çağrı, 2005 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda görev almaktadır. Nefes, ses terapisi ve vokal üzerine bireysel ve kurumsal çalışmalar gerçekleştirmektedir.

1Çağrı, beden üzerinden sesin farkındalığı, ses ve nefes egzersizleriyle içsel rahatlama ve oluşan yüksek enerjinin günlük hayat için kullanımını baz almakta, grup içinde yapılacak ortak seslerle koral tınılar yakalayıp sesin bedende ve kalpteki keşfine çıkarmaktadır.erdal1.jpg

BUSINESS NETWORKING

ERDAL UZUNOĞLU

B2H (Business to Human) modelinin her geçen gün daha fazla benimsendiği günümüz iş dünyasında, networking süreçlerinin gerek şirket içinde gerek yeni girişimlerde, gerekse de kişisel marka yaratmada etkin bir şekilde yönetilmesi, iş hayatında ve sosyal hayatta sihirli gelişmelere sebep olabiliyor. Hangi alanda ya da sektörde faaliyet gösterdiğinizden bağımsız olarak, sizin için networkingin gücüne ihtiyaç duyacağınız günler gelecek ve hatta belki de çoktan geldi bile.

Her günün ayrı ve eşsiz fırsatlar sunduğunu fark etmeye davet ediyoruz!


dimitrios1.jpg

RHYTHM OF LIFE

SOUL SONG

MUSIC MEDICINE

With DIMITRIOS (THE MUSIC MEDICINE©) & ÖZGÜR ATANUR (MOMENTUM I.D.©) SOUL SONG is a space where people come to discover their voice in the most simple and playful way without being too busy about thinking what is "out there" or how they sound, and focusing on expressing themselves in the most authentic way. The voice is a great tool in order to get to know who we are. To express ourselves through singing is all about sharing who we are and how we feel. It is allowing ourselves to be REAL and EXPRESSIVE, not IMPRESSIVE.

This session increases and develops communication and awareness - Creative Communication!


arbil1.jpg

KENDİN OL.

BÜTÜN KAHRAMANLAR BÖYLE YAPIYOR

ARBİL ÇELEN YUCA

Masalın kahramanı diğer öznelerden farklı mı? O, biraz sen biraz ben, biraz hep yargıladığımız öteki, ki o da aslında bizim en karanlık yanımız değil mi?

Hikaye yaratıcısı ve anlatıcısı Arbil ile bu atölyeye katılmak için daha önce hiç yazmamış, hiç masal dinlememiş olabilirsin, kendi ismini, sevdiklerinin ismini manasıyla araştırıp, bir de rahat kıyafetlerini giymen yeterli. Başka hiçbir hazırlığa ihtiyacın yok. Sadece Kaf dağının ardına yürümek için rahat olmalısın.


ilker1.jpg

BEDENİN RUH BÜTÜNLÜĞÜNE ETKİSİ

İLKER ÇAĞLAYAN

HABİT markasının kurucusu İlker ile beslenmeye başka bir bakış açısı sunuyor. Dış yaşamla iletişime geçtiğimiz ilk aracımız, bedenimiz. Beden ile derin iletişim ise bütünsel gelişimin ana taşlarından biri.

Yedikerimiz fiziksel enerjimizi düşünce yapımızı ne kadar etkiliyor? Beslenmenin meditasyon üzerindeki etkileri nelerdir? Evleneceğimiz kişiyi gerçekten biz mi seçiyoruz yoksa bağırsak bakterilerimiz mi?

Beslenme, mutluluk, mindfulness, meditasyon ve bunların birbiriyle ilişkisi ile ilgili sorular bu söyleşide.


eyupemmi.jpg

DEĞİŞİM

OYUN VE TEORİSİ

EMİ NEVARO VE EYYÜP SİNAN KARACA

DEĞİŞİM: Oyun ve Teorisi değişim ve ilişki yönetimi konusunda uzmanlar liderliğinde, bilimsel teoriyi sağ beyninizin sınırsız yaratıcılığıyla bir arada kullanarak aynı duruma farklı bakış açıları geliştirmenize imkan veriyor. Yaratıcı yıkım, davranışsal ekonomi, örgütsel psikoloji gibi kavramların günümüz sorunlarına getirdiği yeni çözüm yollarını aktarıyor.

'Oyun teorisi'nin aktif olarak kulanıldığı uygulamalarla zenginleşmiş eğlenceli ve ilham dolu bir program.


_U2A3402.jpg

PLAYING

THE GAME OF LIFE

EDA ÇARMIKLI & MARKUS LEHTO

As we wade ever deeper into the great unknown of the future, what can the world’s oldest game, backgammon, teach us about the illusions of reality, the luck of the dice, and our timeless humanity?

Joint Idea’s co-founders will share the hidden wisdom they’ve discovered deep in the game that can help all us dice our way through the real game of life!

Want to refine and test your start up idea? Or transform your bluechip corporation to the values of the 21st century, let’s play! This session is both fun and transformative.


Profil Resmi.JPG

Creative Communication Experience

ÖZGÜR ATANUR

is based on activating the Creative Mode of Thinking. Two modes of thinking are common in our lives: the Open Mode and the Closed Mode.

The Closed Mode refers to a mode of operating in which the individual only aims at fulfilling certain tasks and putting a tick next to the items in the to-do-list. It is not a playful mode.

The Open Mode refers to the Creative Mode in general, and this mode (as Rollo May in his book the Courage to Create puts it) is the mode that comes alive when individuals “break the daily routine.”

Referring to the content of the workshops, these sessions offer activities that encourage the participants to get into the open/creative mode. These sessions aim at creating a sphere where creativity becomes easier, the modes and bodies are open, where the individuals are “fully aware”…

General Content of the Workshops;

The sessions include an introduction activity, body and voice warm up, dance and some basic exercises of drama. Next, the part of “body percussion and music” begins.

These exercises end with creating music and harmony in the group. These workshops help the participants gain self-awareness, improve their communication skills, motivation and become more creative.


Yukarıda paylaştığımız öğrenim modüllerinin yanında ihtiyacınıza ve arzunuza yönelik multi-disipliner eğitim ve modülleri oluşturmak adına sizinle çözüm ortaklığı yapabiliriz. Topluluğumuz bireysel kattıkları değerlerin yanında ihtiyacınız doğrultusunda da birlikte içerik üretebilirler ve ihtiyacınız doğrultusunda biz de sizin küratörünüz olabiliriz! Daha yaratıcı çözümler için bize meydan okumaktan çekinmeyin!

mailing_love mafia hacks_footer.jpg