• Joint Idea (map)
  • Joint İdea Arnavutköy Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY/BEŞİKTAŞ / İstanbul
  • İstanbul
  • Turkey

Vivi Soryano ile Genç Çocuğunuzu Kendisini Var Eden Geleceğe Hazırlayın workshop'u, Joint İdea Arnavutköy'de sizlerle...

Günümüz gençlerinin, iş hayatına atıldıktan sonra birkaç meslek değiştireceklerinin farkında olmak ve bu mesleklerin pek çoğunun bugün daha var olmadığını duymak, ebeveynleri iyice zorluyor. Lise gencini hangi hedef için hazırlayacağını bilemeyen ebeveynlerin kaygısı, bugünün iş dünyasındaki bilinmezlik arttıkça daha da tetikleniyor.

Tatmin edici bir yaşama sahip olabilmek için, bireyin gizil gücünü ve kişisel potansiyelini harekete geçirmesi gerekir. Bu sayede bolca belirsizliğin olduğu bir dünyada, içsel motivasyonu ve sezgileri ile yol alabilir. Bugün maalesef okullar gibi ebeveynlik kültürümüz de çocukların yaratıcılığının kaynağı olan "özgün değerlerini” tahrip ediyor. Ebeveynlik bir önceki nesilden öğrenildiği için günün ihtiyaçlarına uymuyor. Yenilenmesi gerekiyor.

Bu yenilenme; “ol"duğumuz hali kabul edip kucaladıkça, içsel kaynaklarımızı harekete geçip otomatik davranışlardan uzaklaşarak spontanlığa yer açtıkça gerçekleşir. Bunun için ebeveynlerin, kendi düşüncelerine kulak verip, duygularına ve bedenlerindeki duygulanımlarına izin vermeleri gerekir.

Bu 4 oturumluk çalıştay programında; "Özgün Varoluşunuz" ile temas kurmanız ve ebeveynlikle ilgili yeni davranış şekillerini keşfetmeniz için fırsatlar yaratılacak. Daha sonra sizlere verilecek etkinlik ev ödevleri ile bu yeni davranış şekillerini evde genç çocuğunuz ile uygulamanız istenecek. Genç çocuğunuzun özlem ve hayalleri hem kendine, hem de size daha görünür olacak. Bu şekilde genç çocuğunuzun özgünlüğü ve otonomisini onurlandıracak, onunla aranızda farklı bir ilişkinin gelişmeye başladığını gözlemleyeceksiniz. 

Ebeveyn olarak bu ilişkisel dönüşümün liderliğini ele aldıkça; çocuğunuzun bağımsızlığının gelişmesi için destek olurken, güvende olması için gerekli sınırları koymanız gerekecek. Aynı şekilde de genç çocuğunuzun kendi ihtiyacına dayalı olarak size koyduğu sınırları yönetebilmeye başlayacaksınız. Bu bağımsızlaşma dansının adımları atıldıkça, içinizde uyanan düşünce, duygu ve duygulanımları bu çalıştaylarda gözden geçirme fırsatı bulacaksınız. Bu sayede ilişki dansında içinizde tetiklenen duygu ve düşüncelerle ile ilgili farkındalık kazanacak, tepkisel olan davranışlar günün gerçeklerine uygun, bilinçli aksiyonlara dönüşecek.

Her biri 3 saat sürecek 4 oturumun program akışı aşağıdaki gibidir;

I. Oturum: Evdeki Genç İle İdeal Bir İlişki Kurmak
II. Oturum: Bugünkü İlişkimin Hatırası 
III. Oturum: Bugünden İdeal Bir İlişkiye Giderken
IV. Oturum: Yolda İçselleştirdiklerim

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak için Vivi Soryano’nun yazdığı blog yazısına aşağıdaki link üzerinden ulaşabilirsiniz;

Genç Çocuğunuzu Kendini Var Eden Geleceğe Hazırlayın

Biletler Biletix’te!

Vivi Soryano Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Lesley Üniversitesinde Psikoloji Master’ı yaptı. Kariyerine Core Energetics, Gestalt Terapi, Sanat Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Grup Terapisi ve Koçluğu eğitimleri ile devam etti.

İş hayatına, bir büyük beden markası olan Foli’nin girişimcisi olarak başlayıp daha sonra kariyer koçluğu yaparak devam etti. Bugüne kadar 5000’in üzerinde danışanının içsel motivasyonlarını harekete geçirmeye yardımcı oldu. Kendine ait olan kariyer danışmanlığı metodolojisini teknoloji ile birleştirerek insparkus.com’u kurdu.

Soryano, iki sene önce geliştirdiği "Cultivating Presence" sistematiği ile gerçekleştirdiği bireysel ve grup seanslarında; bireyin özgün doğasında var olan kaynakları harekete geçirmeye, kısıtlayıcı savunma mekanizmalarının ve davranış paternlerinin çözümlenmesine, yaşam enerjisinin ve stres toleransının (resilience) artmasına destek olmaktadır.

Etkinliğe katılan herkesin etkinlik alanına rahat ve konforlu kıyafetlerle katılmasını rica ederiz.*